KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14177444
*
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 20:25:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 18:51:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Mariana Manner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 15x48cm etsning etsningar grafik mariana manner oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:11
-
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:07
-
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:43
-
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:58
-
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:24
*
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Mariana Manner
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/9 18:51:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Mariana Manner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 15x48cm etsning etsningar grafik mariana manner oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Etsning
David Ahlqvist (1900-1988), Sverige. Signerad, Kak..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:11 -
8009 Etsning
Einar Norelius (1900-1985), Sverige. "Snäcka". Sig..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:07 -
8378 Etsning
Eva Stockhaus (f. 1919), Sverige. "Den gamla vedbo..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:23
-
8099 Etsning
Garibaldi Lindberg (1863-1957), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:43 -
8084 Etsning
Mona Johansson. Stilleben. Signerad, numrerad 167/..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 19:58 -
8213 Etsning
Oidentifierad konstnär. Ej signerad, Paris. Bildmå..//
Auktionen avslutas
imorgon
20 maj kl 18:24